Dar dla Jezusa Miłosiernego

Drodzy Apostołowie Bożego Miłosierdzia!

Trwając w dziękczynieniu za 90. rocznicę objawienia dotyczącego obrazu Jezusa Miłosiernego, a zarazem rozpoczynając Wielką Nowennę przed 100-leciem tej wizji, pragniemy zaprosić każdego z Was do złożenia duchowego daru Jezusowi Miłosiernemu. Wiemy, że objawienie to miało miejsce w Płocku 22 lutego 1931r. i zapoczątkowało misję Świętej Siostry Faustyny, która polega na przypomnieniu światu biblijnej prawdy o Bożym miłosierdziu. Dziś orędzie Bożego Miłosierdzia dociera do najdalszych zakątków ziemi i ciągle wybrzmiewa w nauczaniu Kościoła powszechnego, dlatego pragniemy podziękować Bogu za ten wielki dar, jakim zostaliśmy obdarzeni.

Dar ten będzie polegał na odmówieniu 91 koronek do Miłosierdzia Bożego – modlitwy podyktowanej przez Pana Jezusa Świętej Siostrze Faustynie. Możemy ją podjąć w dowolnym miejscu i czasie, pamiętając, że za Koronkę odmówioną przed Najświętszym Sakramentem na terenie Polski można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Gdyby jednak ktoś nie mógł udać się do kaplicy lub kościoła, wówczas koronkę można odmówić np. w domu przed obrazem Jezusa Miłosiernego.

Zachęcamy do posłużenia się folderem dostępnym na stronie www.milosierdzieplock.pl Możemy w nim określić intencję z jaką chcemy się modlić oraz wpisać datę i miejsce odmówienia poszczególnych koronek. Po wypełnieniu, folder można dostarczyć na adres Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku przed 22 lutego 2022 r. Foldery zostaną złożone u stóp Jezusa Miłosiernego w czasie uroczystej Eucharystii w 91. Rocznicę objawienia, czyli 22 lutego 2022 roku.

Wspólnota Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
w Płocku