Miłosierdzie Boże zatriumfuje!
22 stycznia 2024

"Dziś ujrzałam chwałę Bożą, która płynie z obrazu tego. Wiele dusz doznaje łask, choć o nich głośno nie mówią. [...] Mimo złości szatana, miłosierdzie Boże zatriumfuje nad całym światem i czczone będzie przez wszystkie dusze." (Dzienniczek 1789)

Jezus wielokrotnie powtarzał św. Siostrze Faustynie, że jej zadaniem jest głoszenie Miłosierdzia Bożego całemu światu. Początkowo wydawało się jej to nie do spełnienia, myślała: ...jak taka prosta i niewykształcona siostra może tego dokonać? Dzisiaj jednak widzimy, że orędzie Bożego Miłosierdzia szerzy się na całym świecie poprzez :Dzienniczek". Obraz Bożego Miłosierdzia, który został namalowany według wizji Siostry Faustyny, jaką miała w Płocku, można spotkać w najodleglejszych zakątkach ziemi. To sprawia, że Pan Bóg może działać w duszach grzeszników całego świata, zsyłać potrzebne łaski i ukazywać swoje prawdziwe oblicze - że jest Miłością i Miłosierdziem samym! 

Jak co miesiąc, tak i teraz, 22. stycznia, wpatrujmy się w Jezusa Miłosiernego, by mógł nas napełniać swoją Miłością. Powierzajmy Mu wszystkie nasze troski i pragnienia, bo gdy wydaje się nam, że wszystko już stracone, Miłosierdzie Boże jest większe od wszelkiego zła. Ono może zatriumfować nawet w najtrudniejszych i najciemniejszych chwilach i stać się źródłem wielkich łask. Zaufajmy Bogu i bądźmy miłosierni, aby i przez nas mogło szerzyć się Orędzie Miłosierdzia na cały świat!

W poniedziałek 22. stycznia zapraszamy na Msze Świętą o godzinie 17:00, której przewodniczyć będzie ks. kan. dr Włodzimierz Piętka, Prefekt ds. Studiów w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku. Jak zawsze Msza Święta będzie sprawowana za dobrodziejów i ofiarodawców naszego Sanktuarium. Z racji, że przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, będzie nam towarzyszyć również intencja o zjednoczenie wszystkich wierzących w Chrystusa.