Wielki Tydzień ze św. Siostrą Faustyną


Wielka Środa: "Pozwoliłem przybić się do krzyża" – czyli o miłosiernym umieraniu

(...) Rysy pielgrzyma miłosierdzia dotkniętego doświadczeniem krzyża, to nieustanne, ufne zanurzanie się w miłości Boga. To otwarcie miłosiernemu Jezusowi drzwi naszych serc i umysłów, tak, by On sam mógł leczyć miejsca po gwoździach wbitych przez nasz egoizm, pychę oraz przez słabości i grzechy innych, jak również przez największą ranę, ranę nieufności, która przebiła bok Jezusa i rozszarpuje boleśnie nasz wewnętrzny świat życia z Bogiem. (...) Doświadczając miłości Jezusa ukrzyżowanego odzyskujemy wolność dzieci Bożych, bo przecież On pokochał nas odwieczną miłością... To fragment trzeciej części refleksji s. Diany Kuczek przygotowującej nas do przeżycia Triduum Paschalnego.

 

Wielki Wtorek: "Dla ciebie" – czyli o przyjęciu krzyża

(...) Przyjęcie krzyża to kariera „na odwrót“, w której rozmyślnie zgadzamy się na ostatnie miejsce. Kiedy Jezus mówi, że będzie otoczony chwałą, ma na myśli uniżenie, klęskę, śmierć na krzyżu. Znaczy to, że także i my, jak Jezus, jesteśmy wezwani do robienia kariery „na odwrót“, a to z kolei oznacza, że prędzej czy później każdy z nas w taki czy inny sposób doświadczy krzyża, i to będzie sprawdzianem naszej więzi z Bogiem ... Zapraszamy do wysłuchania drugiej części refleksji nt. "Dla ciebie pozwoliłem przybić się do krzyża" s. Diany Kuczek ZMBM.

 

Wielki Poniedziałek: Oblicza krzyża

(...) Zapraszamy do wysłuchania 3 częściowej konferencji s. Diany Kuczek pt. Dla ciebie pozwoliłem przybić się do krzyża jako wprowadzenie do głębokiego przeżycia tajemnic Wielkiego Tygodnia. Refleksje zostały przygotowane w oparciu o Pismo Święte i Dzienniczek Św. Faustyny z racji Międzynarodowych Dni Apostołów Bożego Miłosierdzia w Krakowie.